Öztürk Değirmenleri 1930’lu yıllarda kurucumuz Salih ÇETİNGÖZ tarafından Yel Değirmeni imalatı ile faaliyete başlamıştır.ÖZTÜRK 1944 yılında Türkiye'deki ilk kahve değirmeni tasarımını ve imalatını gerçekleştirmiştir.

1952 ile 1979 seneleri arasında 2.kuşak olan S.Zeki ÖZTÜRKBAY ile birlikte şirketimiz faaliyetlerine devam etmiştir. 1979 yılında 3.kuşak olan Akşit ÖZTÜRKBAY ‘ın şirkete katılması ile birlikte ÖZTÜRK değirmen,kavurma ve kahve ekipmanları üretimini geliştirerek kahve üretim sektöründeki piyasalarda Türkiye’de lider konuma gelmiştir.

Bugün biz Alp ve Yavuz ÖZTÜRKBAY babamız Akşit ÖZTÜRKBAY ile birlikte çalışmalarımıza İzmir de bulunan fabrikamızda dünya standartlarına uygun bir şekilde ve 4.kuşak olmanın haklı gururuyla devam etmekteyiz.

Şirketimiz kahve değirmenleri,kahve kavurma makinaları, kahve taşıma sistemleri,silolar,baca gazı temizleyicileri(afterburner), taş ayırıcılar(destoner),kuruyemiş kavurma makineleri,baharat öğütücüleri,pudra şekeri değirmenleri ve kahve sektöründe ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü ürünü imal etmektedir.

Başa Dön